Fonksiyonel

Fonksiyonel

Hiçbir şey sağlık ve kendi vücudunuzu korumak kadar önemli değildir. Metal işleme veya itfaiye ekipleri gibi koruyucu kıyafet giyen kişiler, ekipmanlarına güvenebilmelidir. Yetkili bir ortak olarak LEONHARD KURZ, ısı koruma kaplamaları alanında yılların deneyimini sunmaktadır. Sıcak damgalama teknolojimiz, cam elyaf takviyeli veya aramid kumaşları özel yapıştırıcı ile bir araya getirerek işlevsel hale getirir ve onları ısıya, uçuşan kıvılcımlara ve karışımdaki sıvı metale karşı daha dayanıklı hale getirir. Koruyucu giysiler için yüzey kaplamamız hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Kişisel Koruyucu Donanımınız (KKD) için Güvenlik

 

ALUFIN 23160® grubundan ürünlerle kaplama, I ila III kategorilerindeki Kişisel Koruyucu Donanımların (PPE) üretiminde kullanılır. 1.000 °C’ye kadar ortam ısısının ısı yalıtımını sağlar. Ve örneğin uçuşan kıvılcımlar veya sıvı metal yoluyla ısı kaynağıyla doğrudan temas halinde bile, kumaş 250 °C sıcaklığa kadar korumalı kalır.

 

Özellikle ince koruyucu kaplama sayesinde tekstilin esnekliği korunur. Aynı zamanda, yüksek aşınma direnci güvenilir koruma sağlar. Örneğin, ısıyı yansıtan kaplama teknolojimiz, itfaiye birimleri için acil durum giysilerinde veya demir, çelik ve alüminyum endüstrisinde kullanım için bir güvenlik bileşeni olarak özellikle uygundur.

Müşterileriniz için Daha Güvenli:

  • Yüksek aşınma direncine sahip ısıyı yansıtan yüzey etkileri
  • Kişisel Koruyucu Donanım (KKD) için özel kaplama
  • Aramid ve cam elyaf takviyeli kumaşlara uygulama
  • Isıdan koruyucu giysiler için (ceketler, pantolonlar, botlar, eldivenler ve kasklar)
  • DIN EN ISO 15025 uyarınca ısı koruması
  • DIN 9185 D3 uyarınca metal itici
Araç ve tesis mühendisliğinde boru, kablo ve akü sistemleri için ısı koruması: ALUFIN® 23160

Havacılık veya otomotiv endüstrisinde, motor bölgesindeki yüksek sıcaklıklar yapı bileşenlerinde önemli hasarlara neden olabilir. Güçlü ısı, makine parçalarının fiziksel özelliklerini değiştirebilir ve bu nedenle tam güvenlik artık garanti edilemez. KURZ ALUFIN® 23160 transfer kaplama, önemli makine parçalarını ortam sıcaklığından korur. ALUFIN® 23160 ürünümüz, güvenilir ısı yansıması için ek, çok ince işlevsel bir katmana sahip yalıtım malzemeleri sağlar. KURZ tekstil portföyümüz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bizimle temasa geçin! Nitelikli servis ekibimiz, bireysel tekstil terbiye seçiminiz konusunda size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacaktır.