Tekstil

Tekstil

Moda Görünümleri veya Koruyucu Giysiler İçin

KURZ, dekoratif ve fonksiyonel tekstiller için geniş bir metal veya pigmentli transfer ürünleri portföyü sunmaktadır. LUXOR®/ALUFIN®, LIGHT LINE® ve COLORTEX ürün serilerimiz parlak renkleri, kolay işlenebilmeleri ve güvenilirlikleri ile etkileyicidir. En son teknolojimiz ve kapsamlı pazar bilgimiz, sıcak damgalama ürünlerimizin sürekli olarak yüksek kalitesini güvenilir bir şekilde sağlar.

Transfer Teknolojisi – İleri Teknoloji ile Olağanüstü Efektler

İster dekoratif ister fonksiyonel tekstilleri bitirmek isteyin, prensip her zaman aynıdır: Optimum aktarım ve yüzey ile dekorasyon katmanı arasında yapışkan bir bağ için her zaman uygun bir tekstil yapıştırıcısı, ısı ve basınç gereklidir. Mümkün olan en iyi uygulama sonuçlarını elde etmek için, KURZ transfer dekorasyonlarını işlemek için kullanılan iki yaygın prosedür vardır: Transfer presi veya merdaneli perdah ile bitirme. Aşağıda, size her iki teknolojiye de kısa bir genel bakış sunmak istiyoruz. Dekorasyon sürecinizi seçerken daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Tekstil terbiye uzmanlarımız, size farklı kalitelerimiz hakkında ayrıntılı tavsiyelerde bulunacaktır. İletişim formumuzu kullanarak bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Transfer Presi ile Dekorasyon

T-shirtlerin transfer veya ütü presleri ile süslenmesi çok yaygındır. Bu yukarı-aşağı işlem, orta basınçta ancak yüksek sıcaklık ve uzun kabartma süresi ile gerçekleştirilir. Uygulama, kumaşın uygun bir astar ile ön işlemden geçirilmesini gerektirir. Transfer işlemi sırasında kaplama tabakası şeffaf taşıyıcıdan ısı ve basınç ile uzaklaştırılır. Alt taraftaki astar, karşılık gelen noktalarda ön işlem görmüş alt tabaka ile sağlam bir bağlantı oluşturur. Tekstillerde dekorasyon sadece yapıştırıcının önceden uygulandığı yere yapışır, doğrudan tekstile yapışmaz.

Silindir Kalender ile Aktarma

Bir kumaşın tüm ürün enine kısmi veya tam yüzey dekorları merdane ile uygulanır. Ön işlemden geçirilmiş transfer ürünü, tekstil ile birlikte perdah makinesine beslenir ve ısıtılmış silindir ile karşı basınçlı silindir arasından geçirilir. Hassas iletimi sağlamak için rulonun tüm yüzeyi üzerinde eşit derecede yüksek bir basınç muhafaza edilmelidir.

Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız, size her zaman tavsiyede bulunmaktan memnuniyet duyarız. Bize Ulaşın!